HACCP استاندارد تخصصی در صنایع غذایی چیست؟
توصیه های HACCP (پنج مرحله اصلی برای کنترل نقاط مخاطره آمیز خطوط تولید مواد غذایی)

گواهینامه HACCP چیست؟ 

گواهینامه HACCP سیستمی است که تشخیص می دهد که یک تجارت مواد غذایی مطابق با HACCP سیستمها و روشها را طراحی ، مستندسازی و اجرا کرده است یا خیر. HACCP مخفف نقطه کنترل بحرانی تجزیه و تحلیل خطر است و در واقع ابزاری برای کمک به شناسایی و کنترل خطرات ایمنی مواد غذایی است که ممکن است در تجارت مواد غذایی اتفاق بیفتد.

این مجوز توسط یک مرجع صدور مجوز خارجی صادر می شود که دانش و مهارت لازم را برای انجام ارزیابی سیستم HACCP یا برنامه HACCP راداشته باشد. تجارت مواد غذایی همیشه باید اطمینان حاصل کند که نهاد صدور گواهینامه شخص ثالث دارای صلاحیت های لازم برای ارائه این سرویس است.

چرا مجوز HACCP دارید؟

به دلایل مختلف مشاغل مختلف دارای گواهینامه هستند. این یک “شرط تجارت مواد غذایی ” رایج است که کسب و کار و تولید کنندگان مواد غذایی دارای مجوز شخص ثالث هستند. در برخی از کشورها ، الزاماً یا یک شرط قانونی است که تجارت مواد غذایی دارای یک سیستم معتبر HACCP باشد. مشاغل مواد غذایی فعال گواهینامه HACCP را اخذ می کنند تا اطمینان حاصل كنند كه تمام خطرات ایمنی مواد غذایی پوشانده شده است – این امر باعث می شود كسب و كار خوب و منطقی باشد.

چگونه HACCP را دریافت می کنید؟

برای به دست آوردن مجوز توسط ارائه دهنده مجوز معتبر ، تجارت مواد غذایی موظف است تحت نظارت یا ارزیابی از ایمنی مواد غذایی و سیاست ها و روش های HACCP خود قرار دهد. این ارزیابی لازم است توسط یک متخصص صالح و واجد شرایط ایمنی مواد غذایی انجام شود.برای بررسی اعتبار متخصص ایمنی مواد غذایی می توانید به Exemplar Global که عضو حرفه ای متخصصان مواد غذایی است مراجعه کنید. فرآیند اعطاء شامل بازرسی و بررسی در محل از روشهای تولید مواد غذایی و بررسی اسناد و سوابق شرکت خواهد بود.

 

حسابرسی چه مدت طول می کشد؟

این امر به قوانینی بستگی دارد به نوع صدور گواهینامه ای که می خواهید برای دستیابی به آن و همچنین اندازه فیزیکی تولید مواد غذایی اعمال کنید. ممیزی HACCP مواد غذایی می تواند بین 1 روز تا 5 روز انجام شود. باز هم ، بستگی به دامنه حسابرسی دارد.

هزینه اخذ گواهینامه HACCP چقدر است؟

این به اندازه سیستم ایمنی مواد غذایی و محل واقعی فیزیکی بستگی دارد. در هنگام در نظر گرفتن بودجه برای صدور گواهینامه ، هزینه هایی که باید در نظر گرفته شود شامل هزینه های حسابرسی واقعی (داخلی و خارجی) ، هزینه توسعه ، هزینه اجرای ، هزینه نگهداری سیستم HACCP ، هزینه های از دست دادن مشاغل / مشتری در صورت عدم انجام آن و همچنین هزینه کارکنان برای آموزش در HACCP. توسعه یک سیستم مبتنی بر HACCP ، همراه با یک گواهینامه کامل و دقیق ، در واقع می تواند برای موفقیت و زنده بودن یک تجارت مواد غذایی مفید باشد.

آموزش HACCP دریافت کنید

برای شروع صحیح و اصولی HACCP و کاربرد دوره HACCP ، این دوره توسط اتحادیه بین المللی HACCP معتبر شناخته می شود.

کابرد متال دتکتورها

آلودگی های فلزی مغناطیسی و غیر مغناطیسی را با دقت شدید تشخیص دهید.
از آسیب دیدن ماشین آلات و خرابی خط تولید جلوگیری کنید
ازکیفیت محصول مطابق با استانداردها و گواهینامه های مورد نیاز اطمینان حاصل کنید.
در برابر شکایات مشتری مصون باشید .

 

haccp و صنایع خشکبار
لزوم استفاده از متال دتکتور برای انطباق هر چه بیشتر با توصیه های Haccp
اصول و برنامه های haccp
بروز نگاه داشتن
حسابرسی داخلی
آگاهی بخشی